Nie warto okłamywać siebie.. || Red dress OOTD.

22:30


Witajcie!
Dzisiaj chciałabym Was zaprosić na wpis z krótką refleksją, oraz moim strojem dnia, w którym króluje czerwień! :)

__________________________________________
Sukienka - TUTAJ || Buty - TUTAJ || Torebka - Sheinside
      W życiu można spotkać się z wieloma określeniami typu "bądź sobą" , "nikogo nie udawaj", "bądź takim, jakim jesteś", "bądź autentyczny" - tak, niewątpliwie jest to zaletą, kiedy potrafimy być sobą bez zbędnego udawania. Udawania kogoś, kim nie jesteśmy. W swoim życiu pełnimy przeróżne role - jesteśmy dziećmi, uczniami, matkami, ojcami, przyjaciółmi - w każdej sytuacji chcemy być kimś, kto jasno potrafi postawić swoje żądania, mówić otwarcie o tym, co nas boli. Część z nas za bardzo skupia uwagę na tym, co ktoś o nas pomyśli, dlaczego ?

Często osoby, które nie są asertywne, kłócą się ze swoimi poglądami, postrzegane są przez innych jako małowartościowe, są nawet obiektem kpin. Za wszelką cenę nie powinniśmy okłamywać, oszukiwać siebie zarówno w kontekście tego, co myślimy oraz tego, co chcemy uczynić. Często, gdy w życiu napotykamy się na różne trudności, za niepowodzenia winimy siebie. Staramy się doszukiwać jakiegoś spisku, węszymy, doszukujemy się zbiegów okoliczności, po co? W sytuacji np. zdrady, nałogu używa się mechanizmów obronnych. Jednym z nich jest zaprzeczenie - w przypadku nałogu, ludzie tłumaczą się przed innymi, (okłamując przy tym siebie), że to nie jest nałóg, że w każdej chwili mogą zaprzestać, fałszując przy tym rzeczywistość. Następnie wsiadają pijani za kierownicą, przez hazard niszczy się małżeństwo, przez zły tryb życia niszczy się zdrowie. kiedy oszukujemy sami siebie - nie jesteśmy w stanie się zmienić.  Myślimy, że tak jest dobrze, tak ma być. Nie warto. 

Najczęściej okłamujemy siebie w kontekście dotrzymywania obietnic, postanowień. Sama wiem po sobie, że noworoczne postanowienia kończą się.. właśnie samymi postanowieniami. Rzadko kiedy, robiąc podsumowanie mijającego roku możemy powiedzieć z ręką na sercu "udało się!". Nie potrafimy sobie powiedzieć wprost, że to, co złego się z nami/w naszym życiu dzieje, często jest po prostu wynikiem lenistwa/okłamywania siebie, a nie zrządzenia losu (choć nie można tego całkowicie wykluczać). 

Okłamywaniem siebie, tak po prostu, by zapewnić samemu sobie pewien komfort psychiczny, podnieść swoją samoocenę, świata nie zdobędziemy. To największa głupota. Jedynym momentem, w którym staniemy sami przed sobą i powiemy sobie DOŚĆ, jest moment konfrontacji marzeń z rzeczywistością. Kiedy marzenia o tym, kim w życiu chcielibyśmy być, dokąd zmierzaliśmy, pozostają w sprzeczności z tym, kim jesteśmy teraz, w którym miejscu się znajdujemy..

You Might Also Like

12 komentarze

 1. ta stylizacja co prawda nie w moim sosie, ale co do pojedynczych rzeczy, podobają mi się bardzo!
  wiesz czego ci brakuje? lustrzanki, o wiele lepiej by wychodziły zdjęcia! :/
  ale pozwolisz że zaobserwuję, gdyż jestem ciekawa twoich postępów :) :)

  zapraszam również do mnie
  http://polish-potato.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie nie uważam, by moje zdjęcia były złej jakości. W lustrzankę nie zamierzam inwestować, ponieważ uważam, że takim sprzętem powinny obsługiwać się osoby, które mają zamiłowanie do fotografii. Mija się z celem kupno tak drogiego sprzętu tylko do robienia zdjęć na bloga. ;)

   Pozdrawiam. :)

   Usuń
 2. Zostałaś otagowana, zapraszam do podjęcia wyzwania :)
  http://bigbeautifullulu.blogspot.com/2014/06/wyzwanie-ootd-za-100pln-25eur-33usd.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz bardzo fajne stylizacje, zaciekawiły mnie Twoje posty. Obserwuję! :)
  W wolnej chwili zapraszam do mnie :

  zymna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, zachęcam do częstych odwiedzin na tego, jak i na głównego bloga, czyli www.nkfn.pinger.pl :)

   Usuń
 4. Świetna sukienka, no po prostu bomba ! Wyglądasz w niej ślicznie ;p
  I do tego Twoje oczy przyciągają

  www.viadance.pl serdecznie zapraszam do komentowania i wzajemnej obserwacji ; )

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie, aby coś zmienić to najpierw należy przyznać się przed samym sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna sukienka . Mi się też to nie podoba, że coraz częściej ludzie udają kogoś innego niż są , ale najgorsze jest to jak ktoś udaje twojego przyjaciela a tak naprawdę nim nie jest

  OdpowiedzUsuń
 7. Zabłądziłem w internecie, ale miło było obejrzeć zdjęcia tak urodziwej kobitki ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Sukienka wygląda na tobie na o 2 rozmiary za duza. Plus ten kolor.. w połączeniu z twoim tandetnym kolorem włosów wyglądasza tanio, jak jakąś głupia landryna. Zero kobiecości,wygladasz jak gimnazjaliska z fatalnym gustem a nie kobieta ;)

  OdpowiedzUsuń

Miło będzie, jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza, obserwacji.

Wszelkie chamskie, obraźliwe komentarze będą kasowane.
PAMIĘTAJ: W INTERNECIE NIE JESTEŚ ANONIMOWY.