Yellow fluorescent bag. || OOTD

22:19


..nie da się zauważyć, że umarli odchodzą, kiedy naprawdę postanawiają odejść. To ma być niezauważalne.W najlepszym wypadku czuje się ich jako szept, albo falę szeptów spływającą w dół. Nikt nie zwraca na to uwagi, tak jak nikt nie zauważa kobiety siedzącej z tyłu sali wykładowej albo teatralnej, dopóki się nie poślizgnie. Wtedy zauważają ją tylko Ci, którzy sami siedzą przy drzwiach, jak babcia Lynn; dla reszty to coś w rodzaju niewyjaśnionego powiewu w zamkniętym pokoju..

..Chciałabym Wam powiedzieć, że jest tu pięknie i że jestem bezpieczna i Wy też pewnego dnia będziecie bezpieczni na zawsze. Ale w tym niebie nie chodzi o bezpieczeństwo, tak samo jak, na szczęście, o twardą rzeczywistość. Bawimy się tutaj..

Teraz jestem w miejscu, które nazywam niebem bezmiernym, ponieważ spełniają się tu nie tylko moje najprostsze pragnienia, ale i te najbłahsze, i doniosłe. [...] Więc są tu ciastka, poduszki i obfitości barw, ale pod tą rzucającą się w oczy pstrą powierzchnią kryją się ciche pokoje, w których można trzymać kogoś za rękę i nie musieć nic mówić. Niczego wyjaśniać. Niczego żądać. Gdzie można żyć pełnią zmysłów, jak długo się chce. W tym niebie bezmiernym chodzi o gwoździe z płaskim łebkiem, miękki meszek na młodych liściach, szalone przejażdżki górską koleją i brak piątek klepki, która, kiedy się odnajdzie, zabierze cię w miejsce, o jakim nigdy nie śniłeś w swoich marzeniach z małego nieba.

Przytoczyłam Wam fragmenty książki, która dała mi wiele do myślenia. Jest to nieliczna książka, do której lubię wracać. Nostalgia anioła - napisana w konwencji thrillera bajkowa opowieść o gojeniu duszy, miłości, dorastaniu i śmierci.    Sukienka - Tally Weijl || Torebka - TUTAJ! ||
Okulary
- TUTAJ!|| Buty - Bershka   
 
You Might Also Like

13 komentarze

 1. Mocny i głęboki fragment.... Przeczytam tą książkę.
  Stylizacja piękna kochana <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie jest ona fenomenalna. :) Jest do niej jeszcze film, ale nie porusza tak, jak książka.

   Usuń
 2. super torebka, ten neon..! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam "Nostalgię Anioła"! :) Ale ta torebka jakoś mi sie nie podoba, jakaś taka rozlazła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha to fakt, bo to typowa kopertówka do noszenia w ręce, więc trzeba coś do niej włożyć, by nabrała jakiegoś kształtu. :D

   Usuń
 4. Biala sukienka piekna. Cóż, co do tekstu- podoba mi się jego przeslanie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. śliczna sukienka, ale ta torebka- rewelacyjna. i ten kolor i ten fason, absolutnie śliczna. :)
  a o książce słyszałam, mam ją nawet na półce i chyba właśnie zachęciłaś mnie do sięgnięcia po nią. ;)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Torebka ewidentnie przykuwa uwagę- jest świetna! :))

  OdpowiedzUsuń

Miło będzie, jeżeli pozostawisz ślad w postaci komentarza, obserwacji.

Wszelkie chamskie, obraźliwe komentarze będą kasowane.
PAMIĘTAJ: W INTERNECIE NIE JESTEŚ ANONIMOWY.