Każdy fan marihuany musiał słyszeć o odmianie Haze. Jest ona jedną z najpopularniejszych na całym świecie, a jej materiał genetyczny wielokrotnie wykorzystano do produkcji nowych krzyżówek. Nasionka odmiany Haze są chętnie wybierane przez kolekcjonerów, szczególnie tych, którym zależy na zgromadzeniu najbardziej kultowych i rozpoznawalnych odmian. 

Zwykła historia niezwykłej Haze 

Jak wiele spośród współczesnych odmian, również Haze powstał na wschodnim wybrzeżu w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie – w Kalifornii. Jest to odmiana dość stara, do której wykształcenia doszło już w latach sześćdziesiątych XX wieku. Szybko stała się rozchwytywana zarówno w kraju jak i za granicą, a profesjonalni seederzy dostrzegli jej unikatowy charakter i potencjał. W rezultacie Haze stało się podstawą dla wykształcenia nowych odmian – wytwarzanych w Meksyku, południowo-wschodniej Azji, Kolumbii oraz wielu innych miejscach. 

Charakterystyczną cechą odmiany Haze jest wyjątkowy, owocowy zapach, który kojarzy się ze świeżymi cytrusami dojrzewającymi w pełnym słońcu. Najlepszym świadectwem jej jakości jest fakt, że Haze utrzymuje się nieprzerwanie w sprzedaży już od kilku dziesięcioleci, nie tracąc na popularności oraz wciąż inspirując seederów do wytwarzania nowych interesujących krzyżówek. 

Haze w wersji oryginalnej i nie tylko 

Oprócz zwykłej odmiany Haze, w sklepach konopnych znajdziesz także liczne krzyżówki, hybrydy oraz mniej i bardziej eksperymentalne połączenia. Wiele z nich uzyskało sobie status nie mniej kultowych, niż oryginalna odmiana Haze. Wystarczy wspomnieć o znanej na całym globie Amnesia Haze, która w wielu kręgach cieszy się popularnością nie mniejszą niż jej „rodzic” i uchodzi za najlepszą spośród wszystkich dostępnych kiedykolwiek odmian. Również Purple Haze, Lemon Haze, Arjans Haze są zakupem wartym rozważenia.

Nasionka takie z pewnością wzbogacą Twoją kolekcję, niezależnie na jakim etapie jej tworzenia jesteś. Wielu odbiorców tworzy pod tym względem osobne gablotki, w których umieszczają wyłącznie odmiany sygnowane przez geny Haze. 

Zakup oraz przechowywanie nasionka Haze 

Nasiono Haze możesz z łatwością kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z oferty internetowych sklepów konopnych (polecamy zwłaszcza https://www.taniesianie.pl), które udostępniają zarówno oryginalne wersje Haze, jak i hybrydowe odmiany i krzyżówki. Dużą popularnością cieszy się Haze w wersji automatycznej i feminizowanej, należące do grona najchętniej wybieranych. 

Nasionka kolekcjonerskie warto kupować wyłącznie z zaufanych źródeł. Masz wówczas pewność, że otrzymane ziarenko jest w pełni zgodne z jego morfologicznym i genetycznym opisem. Ponadto, nasionka otrzymywane od sprawdzonych dostawców są najczęściej zapakowane w hermetyczne pojemniki zabezpieczające je przed możliwością wykiełkowania. Kluczowe w trakcie przechowywania ziaren kolekcjonerskich jest ich odseparowanie od wszelkich czynników zewnętrznych, które mogłyby doprowadzić do jego niepożądanego wykiełkowania, a tym samym – całkowitej utraty swojej wartości kolekcjonerskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here