Planujesz remont swojego mieszkania? Obawiasz się, że niewielki budżet może być sporym ograniczeniem? Wcale nie musi być! Przygotowaliśmy zestaw praktycznych wskazówek, jak przeprowadzić kompleksowy remont za małe pieniądze.

Poplamione ściany, starte meble czy zarysowana podłoga to znaki, że najwyższy czas zabrać się za remont w mieszkaniu. Tylko co w przypadku, kiedy nasz budżet nie jest odpowiednio wysoki? Powinniśmy całkowicie zrezygnować z renowacji naszych czterech kątów? Oczywiście, że nie! Za niewielkie pieniądze również można przeprowadzić porządny remont i stworzyć przytulne, funkcjonalne i przede wszystkim stylowe wnętrza. Warto ruszyć głową, pobudzić swoją wyobraźnię i sięgnąć po niecodzienne rozwiązania. Przedstawiamy krótki poradnik, jak tanio wyremontować mieszkanie.

Jak przeprowadzić remont mieszkania przy ograniczonym budżecie?

Przygotuj plan

remont mieszkania, remont domu, jak tanio urządzić mieszkanie, urządzanie mieszkania, aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrz
fot. unsplash.com

Podstawą udanego remontu jest dobry plan. Przede wszystkim należy dokładnie określić budżet na prace remontowe oraz elementy wyposażenia do mieszkania – w tym meble, akcesoria i ewentualne sprzęty.

Kolejna sprawa to zaprojektowanie przestrzeni. Może chcemy zmienić coś dotychczasowym rozmieszczeniu pomieszczeń i ustawieniu mebli? Pamiętajmy, że dobrze zaaranżowana przestrzeń to klucz do tego, żeby czuć się komfortowo i swobodnie w swoich czterech kątach.

Ostatni, ale nie mniej ważny punkt planowania, to określenie wszystkich prac, które muszą zostać wykonane. Należy zastanowić się, czy musimy wymieniać podłogi, malować ściany, zmieniać oświetlenie itd. Wszystko najlepiej zapisać na kartce. Dzięki temu będziemy mogli jasno stwierdzić, czy nasz budżet wystarczy na pokrycie kosztów związanych ze wszystkimi pracami. Jeśli nie, wykreślamy rzeczy mniej istotne lub te, które możemy wykonać w innym terminie. Remont przy ograniczonym budżecie musi odbywać według „zasady minumum” – czyli w pierwszej kolejności wykonujemy tylko to, co niezbędne!

Zrób to sam

Świetnym sposobem na to, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy na remoncie, jest wykonanie podstawowych prac samodzielnie. Pomalowanie ścian, przyklejenie tapety czy ułożenie nowych płytek w łazience to czynności, które nie wymagają większych umiejętności. Nie musimy zatrudniać do tego doświadczonej ekipy remontowej.

Postaw na meble z odzysku

Meble do mieszkania mogą być naprawdę drogie. Jeśli nie stać nas na zakup nowych elementów wyposażenia, możemy postawić na produkty „z odzysku”. Świetne meble w dobrym stanie (i w atrakcyjnych cenach) często dostępne są na popularnych portalach ogłoszeniowych. Niektóre z nich wymagają dosłownie małych poprawek – np. pomalowania frontów czy wymiany gałek. Wyjątkowe perełki znaleźć można także na pchlich targach. Zakup takich mebli to jeden z lepszych sposobów na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w swoim domu.

Klucz do atrakcyjnego wnętrza – dodatki

Dużą rolę w wystroju wnętrz pełnią dodatki. To właśnie ozdoby i akcesoria dodają przestrzeni charakteru i czynią ją przytulną i stylową.

Jeśli zdecydujemy się na zakup prostych, minimalistycznych mebli, postawmy na niebanalne dekoracje. Kwiaty, obrazy, wazony, ozdobne poduszki i zasłony, czy też świecie zapachowe to elementy wyposażenia, które nie są drogie, a mogą odmienić wnętrze o 180 stopni.

Łowca promocji

remont mieszkania, remont domu, jak tanio urządzić mieszkanie, urządzanie mieszkania, aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrz
fot. unsplash.com

Niski budżet na remont nie musi być ograniczeniem! Jak już wcześniej wspomnieliśmy, przy niskim budżecie warto szukać nieoczywistych rozwiązań. Świetnym rozwiązaniem jest zakup elementów wyposażenia na promocjach. Przy odrobinie chęci i zaangażowania można znaleźć naprawdę luksusowe i designerskie meble czy dodatki w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Warto zwrócić szczególną uwagę na produkty z końcówek kolekcji. Producenci często organizują duże przeceny na takie artykuły, ponieważ chcą szybko pozbyć się starego asortymentu.

Remont mieszkania przy niskim budżecie wcale nie musi być skomplikowany. Współczesny rynek oferuje nam mnóstwo znakomitych rozwiązań. Dzięki nim za niewielkie pieniądze możemy zaaranżować wnętrza wyjątkowo piękne, funkcjonalne i przede wszystkim w pełni zgodne z naszymi preferencjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here