Zaręczyny to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu zakochanej pary. Uroczysta deklaracja miłości to pierwszy poważny krok do wspólnej przyszłości. Każdy mężczyzna przed oświadczynami ma jedno ważne i jednocześnie bardzo trudne zadanie. Jest nim zakup perfekcyjnego pierścionka zaręczynowego. Jak wybrać taką biżuterię?

Oświadczyny to niezwykle wyjątkowa i romantyczna chwila. Dlatego wielu panów pragnie, aby biżuteria, którą obdarują swoją ukochaną, również była niepowtarzalna. Jednak zakup idealnego pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Jak wybrać model, który spodoba się przyszłej narzeczonej? Jak dobrać odpowiedni rozmiar? Co zrobić, żeby ukochana nie zorientowała się, że planujemy oświadczyny?

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Dobierz odpowiedni rozmiar

pierścionki z diamentami, pierścionek zaręczynowy, zaręczyny, oświadczyny, jak dobrać rozmiar pierścionka, rozmiar pierścionka zaręczynowego
fot. unsplash.com

Rozmiar pierścionka zaręczynowego jest bardzo ważny. Biżuteria nie może być ani za ciasna, ani za luźna. Nie może zbyt swobodnie przesuwać się po palcu ani go uciskać. Pierścionek w idealnym rozmiarze powinien z lekkim oporem przechodzić przez najszerszą kostkę palca i luźno opadać na jego nasadę.

Przyszły narzeczony ma kilka możliwości wyboru idealnego rozmiaru pierścionka zaręczynowego dla swojej ukochanej. Pierwsza metoda to sprawdzenie rozmiaru biżuterii posiadanej przez ukochaną. Jeśli Twoja partnerka ma w swojej kolekcji jakiś pierścionek, który lubi nosić, dyskretnie zmierz jego średnicę za pomocą suwmiarki, linijki lub miarki krawieckiej. Wynik porównaj ze specjalną tabelą dostępną w wybranym salonie jubilerskim.

Jeśli Twoja ukochana nie nosi biżuterii, możesz poprosić jej mamę lub przyjaciółkę o pomoc.

Dużo łatwiejsze zadanie mają mężczyźni, którzy nie planują oświadczyn z zaskoczenia. W takiej sytuacji możecie razem wybrać się do salonu jubilerskiego po pierścionek. Jeśli chcesz zaskoczyć swoją ukochaną wyborem pierścionka, wystarczy, że precyzyjnie zmierzysz obwód jej palca miarką krawiecką lub sznureczkiem. Pamiętaj, żeby nie zaciskać zbyt mocno sznurka/miarki na palcu. Istotny jest także czas pomiaru. Najlepiej zrobić to w ciagu dnia. Wieczorami palce mogą puchnąć.

Określ swój budżet

Drugą istotną kwestią jest budżet na biżuterię zaręczynową. Pamiętaj, że najważniejszy jest gest. Pierścionek to symbol miłości i oddania. Kwota, którą na niego przeznaczysz, nie gra aż tak dużej roli. Budżet na pierścionek dopasuj do swoich możliwości finansowych. Jeśli zależy Ci na szybkich zaręczynach, możesz skorzystać z oferty zakupy na raty.

Wybierz styl biżuterii

pierścionki z diamentami, pierścionek zaręczynowy, zaręczyny, oświadczyny, jak dobrać rozmiar pierścionka, rozmiar pierścionka zaręczynowego
fot. unsplash.com

Pierścionek zaręczynowy będzie zdobił rękę Twojej ukochanej do końca życia. Bardzo ważne jest zatem, aby jego styl idealnie trafił w gust Twojej wybranki. Na rynku dostępny jest niezwykle szeroki wybór pierścionków. W salonach jubilerskich znaleźć można zarówno delikatne, minimalistyczne modele, jak i bardziej odważne wersje w stylu retro czy awangardowym.

Najpopularniejszym kamieniem szlachetnym zdobiącym pierścionki zaręczynowe jest diament. Jest to jeden z najtwardszych minerałów występujących na ziemi. Jest wyjątkowo odporny na zarysowania, matowienie i inne niekorzystne czynniki. Diament w biżuterii zaręczynowej jest symbolem trwałości związku.

Jubilerzy oferują także modele z szafirami, szmaragdami, czy też rubinami. Możemy również spotkać się z pierścionkami ozdobionymi cyrkoniami. Jednak zakup takiej biżuterii to nie jest najlepsze rozwiązanie. Cyrkonie nie są bowiem tak wytrzymałe, jak kamienie szlachetne.

Porównaj oferty różnych salonów jubilerskich

Pierścionki zaręczynowe nie należą do najtańszych produktów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest porównanie cen biżuterii w kilku salonach jubilerskich. Dzięki temu nie przepłacimy za wybrany produkt.

Przed zakupem upewnij się, że wybrany salon jubilerski oferuje możliwość zwrotu biżuterii, a także zapewnia odpowiednio długą gwarancję na produkt. Zapewni Ci to spokój w razie ewentualnych wad pierścionka w przyszłości.

Pierścionek zaręczynowy to symbol nieprzemijającej miłości, znak nowego etapu w życiu zakochanej pary. Jest to biżuteria, która w przyszłości będzie przypominać Wam o tym niesamowitym dniu. Ważne jest zatem, aby była wyjątkowa. Dobór idealnego pierścionka to niełatwe zadanie. Jednak warto się w to zaangażować. Radość i uśmiech na twarzy ukochanej podczas tej magicznej chwili są tego warte.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here