Troska o lśniące włosy nie może ograniczać się jedynie do używania odpowiednich kosmetyków czy dbałości o przestrzeganie urozmaiconej diety. Kobiety (i mężczyźni), którym zależy na pięknej fryzurze mogą także korzystać z gamy zabiegów dermatologicznych. Jednym z nich jest karboksyterapia.

Na czym polega karboksyterapia?

Jest to zabieg medyczny, polegający na punktowym wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz ten był stosowany w medycynie już od dawna. Jego popularność wzrosła wraz z odkryciem jego właściwości dermatologicznych – CO2 pomaga w redukcji rozstępów, usuwaniu cieni pod oczami, zwiotczałej skóry, cellulitu, poprawia elastyczność dermy i sprzyja jej regeneracji. Z uwagi na to karboksyterapia stała się ważnym punktem oferty wielu klinik medycyny estetycznej.

Dwutlenek węgla sprzyja włosom

Wstrzykiwany pod skórę głowy CO2 działa zbawiennie również na cebulki włosów, przez co stają się one lepiej odżywione i dotlenione. Dodajmy także, że dwutlenek węgla stymuluje produkcję kolagenu, a więc jednego z głównych budulców włosa. Wszystko to ma przełożenie na wygląd naszej fryzury, o czym możesz przekonać się modelując swoje włosy. Gołym okiem widać, że po zaaplikowaniu kilku serii zabiegów karboksyterapii włosy stają się sprężyste, gęstsze, bardziej lśniące i sprawiają wrażenie zdrowszych.

Spokojna głowa

Aby karboksyterapia przynosiła jak najlepsze efekty, warto wykonywać ją w renomowanych gabinetach trychologicznych, cieszących się zaufaniem innych pacjentów. Lekarz dermatolog lub trycholog pomogą zaplanować terapię z użyciem dwutlenku węgla i określić czas, kiedy zacznie ona przynosić zauważalne rezultaty. Konsultacja przed podjęciem tej formy terapii jest tym bardziej wskazana, że karboksyterapia jest zabiegiem, który, niestety, cechuje się długą listą przeciwskazań. Z tej metody nie powinny korzystać m.in. kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz chorzy na niewydolność nerek, hemofilię czy nadciśnienie. Osoby, które zostaną dopuszczone przez specjalistę do wykonania zabiegu mogą spać spokojnie – karboksyterapia jest bowiem bezbolesna i nieinwazyjna.

Więcej na https://secondhair.pl/karboksyterapia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here